Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne na stopy

Wiadomo nie od dziś, że tempo życia wielu ludzi jest bardzo wysokie i często zapominają oni o sobie, swoim stanie zdrowia czy też przyjemnościach. Warto więc raz na jakiś czas zrobić sobie przerwę i zadbać o siebie. Istotną sprawą jest zadbanie o właściwy stan zdrowia i odpowiedni wygląd własnego ciała. Na rynku działa wiele gabinetów i salonów oferujących różnego typu zabiegi. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z nimi i skorzystanie z nich.

Większość osób, którym zależy na poprawie własnego wyglądu i samopoczucia, zwraca uwagę na to co może zaoferować dobra kosmetyczka. Okazuje się, że gabinety kosmetyczne mają bogate oferty obejmujące różnorodne usługi dotyczące wielu części ciała. Nie bez znaczenia są zabiegi wykonywane na stopach. Warto się bliżej z nimi zapoznać, zwłaszcza że wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo istotna jest troskliwa pielęgnacja stóp. Dzięki regularnego korzystania z pomocy kosmetyczki, można pozbyć się problemu szorstkich, suchych i zniszczonych pięt oraz wielu innych schorzeń, dolegliwości czy też niedoskonałości.

Typy zabiegów kosmetycznych na stopy

Dobre gabinety medycyny estetycznej jest w stanie zaoferować różne typy zabiegów. Jednym z nich jest pedicure odżywczy polegający na intensywnym wzmacnianiu i odżywianiu paznokci. Wykonuje się go podobnie od zabiegu klasycznego, jednak na końcu stosowana jest specjalna odżywka dopasowana do potrzeb klienta.

Pedicure z wykorzystaniem lakieru klasycznego to jeden z podstawowych zabiegów mających na celu poprawienie stanu paznokci oraz skóry stóp. Zabieg ten obejmuje czynności, takie jak zmywanie lakieru, skrócenie i piłowanie paznokci oraz nadawanie im odpowiedniego kształtu. Kolejnym etapem jest zmiękczanie naskórka w kąpieli wodnej i likwidacja skórek. Po osuszeniu paznokci, są one odtłuszczane zabezpieczane i utwardzane przy pomocy specjalnych lakierów i preparatów. Końcowa faza to posmarowanie skórek oliwką oraz zastosowanie odżywczego kremu na skórze stóp. Istnieje też możliwość skorzystania z lakieru o przedłużonej trwałości lub połączenia zabiegu klasycznego z zabiegami relaksacyjnymi.

Kosmetologia to branża, która uwzględnia również inne ciekawe zabiegi na stopy. Jednym z nich jest pedicure wykonany z wykorzystaniem lakieru hybrydowego, który jest utwardzany na paznokciach przy pomocy specjalnych lamp LED czy też UV. Dzięki temu lakier jest w stanie utrzymać się nawet przez trzy tygodnie bez uszkodzeń, odpryskiwania i innych niedoskonałości.

Kolejnym zabiegiem oferowanym przez gabinety kosmetyczne jest stosowanie plastrów nasączonych kwasami na stopach. Zabieg ten złuszcza, natłuszcza, nawilża i chroni skórę przed bakteriami. Im gorszy jest stan stóp pacjenta, tym dłużej takie plastry są pozostawiane na stopach. Po usunięciu plastrów i martwego naskórka, w stopy wmasowany jest specjalny krem pielęgnacyjny.

Oczywiście kosmetyczki czy też specjaliści, tacy jak podolog, oferują również inne formy pomocy, takie jak żelowanie wzmacniające płytkę paznokci. Innym zabiegiem jest rekonstrukcja paznokci z wykorzystaniem żelu protetycznego. Warto też zwrócić uwagę na profesjonalne zabiegi parafinowe, które odżywiają skórę stóp, zapewniają jej miękkość, gładkość oraz komfort.

Jak widać oferty gabinetów kosmetycznych i podologicznych są bardzo szerokie. Warto zainteresować się zabiegami dopasowanymi do własnych wymagań i z nich skorzystać od czasu do czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *